tłoczenie płyt cd i dvdTłoczenie płyt CD i CVD to jeden z najważniejszych procesów ich produkcji. Niezbędna jest w tym wypadku płyta wzorcowa, tzw. „master”, zawierająca dokładny odcisk, wymagający dalszej kopii. Toczenie w walce ze zwykłym kopiowaniem wygrywa niemal wszelkie batalie. Tak utrwalone informacje dużo dłużej pozostają na nośnikach CD i DVD i są bardziej odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, wynikające z ich eksploatacji.

Tłoczenie płyt CD i DVD to proces wymagający wiele precyzji oraz zastosowania specjalistycznego sprzętu. Spirala z danymi ma mikroskopijną grubość, sięgającą tylko około 1 mm. Nowoczesne maszyny gwarantują pełną staranność oraz bardzo sprawne wykonywanie tłoczenia płyt CD i DVD.

Tłoczenie płyt CD i DVD jest nieco różne. Płyty DVD wymagają połączenia ze sobą dwóch dysków –każdy o grubości około 0,6 mm.

Wszystkie płyty, zarówno CD, jak i DVD poddawane są w końcowym etapie testom jakości za pomocą specjalnego skanera optycznego.

Podsumujmy. Największymi atutami tłoczenia płyt CD i DVD są:

  • wysoka wydajność produkcji
  • trwałe zapisanie materiału na płytach
  • odporność na uszkodzenia
  • dobry stosunek ceny do jakości

Wykonanie dobrej jakości tłoczenia płyt CD i DVD wymaga posiadania nowoczesnego sprzętu. Tylko taki daje stuprocentową gwarancję skuteczności i trwałości tłoczenia.

Tłoczenie płyt CD oraz DVD przez dzięki szeregowi zalet powoli wypiera tradycyjny sposób nagrywania danych na tych nośnikach. Bardzo często tłoczenie wykorzystuje się w produkcji na dużą skalę.